Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
Ognisko "Dzikusy"
w Łodzi

92-433 Łódź, ul. Kmicica 10 | tel./fax 42 670 11 28 | tkkf.lodz@interia.pl
Santander Bank Polska                    30 1500 1546 1215 4005 3939 0000
Organizacja Pożytku Publicznego | KRS 0000221224 | Rok założenia 1983

Imprezy sportoweImprezy sportowo - rekreacyjne w 2020 roku

XX OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2020

Zarząd Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Dzikusy”, RSM „Bawełna”, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 205 oraz firma Astral Media byli organizatorami imprezy pod tytułem „XX OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW”, która odbyła się w dniach od 03.11.2020 do 05.12.2020 roku. W tym roku wyjątkowo z powodu panującej pandemi Covid-19 impreza odbywała się bezpośrednio na terenie przedszkoli:
- Przedszkole Witaminka
- Przedszkole Miejskie nr 234
- Przedszkole Galileo (Janów)
- Przedszkole Miejskie Nr 4
- Przedszkole Galileo (Olechów)

Łącznie w całej imprezie udział wzięło 85 przedszkolaków, które z uśmiechem na twarzy rywalizowały w jedenastu przygotowanych wcześniej konkurencjach, dopasowanych adekwatnie do wieku „młodych sportowców oraz warunków technicznych.

Rozegrano następujące konkurencje:
- zwykły bieg z obiegnięciem słupka
- bieg z przejściem pod ławeczką
- celowanie piłką do celu
- skoki na piłce z uszami
- wyścig raczków
- bieg z przełożeniem kółka hula – hop
- bieg na wykładzinach dywanowych
- zbieranie piłeczek tenisowych
- bieg z przełożeniem piłki
- sadzenie ziemniaków
- rzuty do dyrektora (z udziałem Dyrektora Przedszkola)

Celem imprezy było:
- zachęcenie dzieci do udziału w łatwych i prostych formach ruchowych - rozwijanie sprawności ogólnej, dobrego samopoczucia, stwarzanie warunków do czynnego wypoczynku
- kształtowanie umiejętności zespołowego współdziałania i współzawodnictwa
- kształtowanie umiejętności kibicowania drużynie własnej i innej
- integracja szkoły z rodzicami i środowiskiem
- zorganizowanie dobrej zabawy dla wszystkich uczestników

Zakończenie Olimpiady zostało zorganizowane w siedzibie Ogniska TKKF "Dzikusy" w dniach 08.12.oraz 10.12.2020.
Przedstawicielom wszystkich przedszkoli wręczono 5 talonów po 500 zł na sprzęt sportowy oraz pamiątkowe medale i słodycze. Wyróżnienia wręczali - w imieniu RSM Bawełna przedstawicielka Rady Nadzorczej pani Jadwiga Antosik, w imieniu Firmy Astral Media pani Katarzyna Marczewska oraz w imieniu organizatora - Prezes Ogniska TKKF Dzikusy pan Władysław Stępień.

     

     FINAŁ XXIII EDYCJI ŁÓDZKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

Zakończył się kolejny sezon Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, który na pewno przejdzie do historii jako najdłuższy w historii. Przypomnijmy - rozgrywki rozpoczęły się tradycyjnie na początku października, ale z powodu COVID 19 zostały w połowie marca przerwane. Po blisko półrocznej przerwie udało się je wznowić, a w dniu 19.09.2020 szcześliwie zakończyć. Statystyki - sześć lig, jedna żeńska i pięć męskich, 50 drużyn (9 żeńskich i 41 męskich - 730 zawodników i zawodniczek. Najmłodszy uczestnik 14 lat, najstarszy 65.

W finale ekstraklasy mężczyzn spotkała sie drużyna Iskra, która broniła mistrzowskiego tytułu oraz zawodnicy TKKF Dzikusy, którzy po raz siódmy stanęli przed szansą wywalczenia tytułu najlepszej drużyny ligi. W zgodnej opinii obserwatorów, był to jeden z najlepszych finałów w historii rozgrywek amatorskich. Wszystkie pięć setów rozstrzyganych było na przewagi, a z takim poziomem gry obydwa zespoły mogłyby spokojnie występować na parkietach drugoligowych w rozgrywkach zawodowych. Ostatecznie tytuł mistrzowski po raz szósty przypadł w udziale prowadzonej przez Marka Sińczaka drużynie TKKF Dzikusy.

W skromnym zakończeniu ze względu na wymogi sanitarne puchary i medali wręczyli - Pan Marek Kondraciuk – Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ, Pan Władysław Stępień - Prezes TKKF Dzikusy oraz Pan Wojciech Ulatowski – Prezes Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej.
Uhonorowano także najlepszych zawodników bieżącego sezonu.

Wśród najlepszych zawodników ligi znalazł się m.in. zawodnik TKKF Dzikusy Adam Jabłoński.

Tabele końcowe poszczególnych lig w sezonie 2019/2020

Ekstraklasa kobiet
1 Dream Team
2 FitFejm
3 Delia Cosmetics
4 Fiero! ProVolley
5 TKKF Dzikusy II
6 Stalowe nerwy
7 SL Salos
8 LZS Justynów
9 47 LO

Ekstraklasa mężczyzn
1 TKKF Dzikusy
2 Iskra
3 TrenDino
4 Euro-Ekol
5 ADS
5 Opiekun
7 Bejłocz
8 SklepbeznazwyZIMOWE ZAJĘCIA SPORTOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2020

Zarząd Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Dzikusy”, RSM „Bawełna”, Ministerstwo Sportu i Turystyki Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 205 byli organizatorami zajęć sportowych dla uczniów podczas ferii zimowych w mieście dla dzieci w 2020 roku.

Podczas Ferii Zimowych w mieście 2020 Zarząd Ogniska TKKF „Dzikusy” w Łodzi dwukrotnie zorganizowali wyjazd do Podklasztorza w Sulejowie.
Następnie udano się na teren Ośrodka TKKF „Dzikusy” w Sulejowie zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry sprawnościowe na powietrzu oraz grę pt. „zgadywanka terenowa”.
Dla dzieci nagrody za pierwsze trzy miejsca wręczali członkowie zarządu Ogniska TKKF "Dzikusy" Sylwester Pawlak oraz Władysław Stępień.
W wyjazdach brało udział około 100 uczestników oraz kadra pedagogiczna i instruktorska Ogniska „Dzikusy”.

Ognisko TKKF „Dzikusy” pozyskało środki finansowe na przeprowadzenie ferii zimowych w mieście: od Ministerstwa Sportu i Turystyki na wynajem obiektów, transport oraz obsługę i wyżywienie, a od RSM "Bawełna" nagrody oraz słodycze. Zajęcia dla dzieci były prowadzone nieodpłatnie.

. W dniu 13.01.2020 r. o godz. 10.30 na terenie Szkoły Podstawowej Nr 205 w ramach Ferii Zimowych w mieście przeprowadzono zawody w zbijaka startowało 9 zespołów 10-cio osobowych.
Wygrała drużyna o nazwie Normalni Ludzie.

W dniu 16.01.2020 przeprowadzono: turniej szachowy i turniej w warcaby. W turnieju w warcaby, pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Antonina Łaniewska, w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Filip Karkocha. W turnieju Szachowym w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Masza Legczylina, a w konkurencji chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Łaniewski

W dniu 17.01.2020r rozegrano turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Lena Skrzypczak w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Adam Ozorowski.
Ponadto rozegrano konkurencje rekreacyjne w kategorii rzuty piłką do kosza, strzały na mini bramkę, skoki na piłce. Łącznie w konkurencjach rekreacyjnych wzięło udział około 95 dzieci, 5 instruktorów Ogniska TKKF „Dzikusy” oraz 6 opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 205. Nagrody ufundowane przez RSM „Bawełna” wręczali: Prezes RSM,, Bawełna,, Sylwester Pokorski, Prezes Ogniska TKKF „Dzikusy” Władysław Stępień, członek Rady Nadzorczej Lucjan Kołada, Przewodniczący Rady Osiedla Słowiańskie Bogusław Kowal w obecności instruktorów Ogniska TKKF „Dzikusy” Sylwestra Pawlaka oraz kierownika półkolonii Krystyny Rzadkowolskiej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i pączki. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła przedstawicielka Rady Osiedla Słowiańskie pani Jadwiga Antosik która upiekła ciasto dla 45 dzieci które przebywały w dniu 15.01.br na feriach w Sulejowie.